Aktuális / Beszámolók

Kistérségi Német Nemzetiségi Vers- és Prózamondó Verseny

2017. március 2-án Pilisszentivánon került megrendezésre a Kistérségi Német Nemzetiségi Vers- és Prózamondó Verseny. Iskolánkat a helyi német szavalóverseny legjobbjai képviselték:

• Nagy Dorottya (2.o.)
  • Kocsis Kamilla (2.o.)
  • Darvas Villő (3.o.)
  • Melkvi Ábris (3.o.)
  • Horváth Mária (4.b)
  • Salamon Nóra (5.o.)
  • Herendi Réka (6.o.)
  • Csákvári Hanna (7.o.)
  • Kacsmarcsik Gabriella (7.o.)

Alsó tagozatos tanulmányi versenyek

Idén is megrendeztük hagyományos házi tanulmányi versenyeinket a Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola alsó tagozatosai számára.

A tanulók matematika, olvasás-szövegértés, nyelvtan-helyesírás, környezetismeret, szépírás és rajz kategóriákban indulhattak. A verseny írásbeli jellegű. A különböző tantárgyi megmérettetéseket más-más napokon, délutáni időpontokban tartottuk, így a tehetséges, érdeklődő gyerekek több kategóriában is összemérhették tudásukat. Örömünkre szolgált, hogy ebben az évben is nagyon sokan vettek részt a megmérettetésen, és szép eredmények születtek.

Szép magyar beszéd verseny

Szép siker született Budaörsön!

Idén a budaörsi 1. Számú Általános Iskola adott otthont a területi Szép magyar beszéd versenynek. A fogadtatás kedves és kellemes volt. Az iskolai könyvtár impozáns fogadóterében gyülekeztünk. A házigazda gyerekek vidám hangulatú zeneszámmal próbálták oldani a feszültséget. A zsűri neves személyiségekből állt – színművészek, előadóművészek, pedagógusok voltak közöttük –, jelenlétük megtisztelő volt mindnyájunk számára.

„Itt a farsang, áll a bál…”

Február 11-én immár harmadik alkalommal rendeztük meg a tornateremben az iskolai farsangi rendezvényünket. Az igazgatói köszöntő után először az osztályok mutatták be közös produkciójukat.

Szép beszéd verseny az iskolában

Eredményhirdetés

Az iskolai könyvtár február 1-jén verseny színhelye volt. Hagyományainkhoz híven az alsó és a felső tagozatos gyerekeket vártuk a helyi Szép beszéd versenyre. Bár sokan megbetegedtek, így is szép számmal gyülekeztünk. Ilyenkor nemcsak arra készülnek a versenyzők, hogy pontosan elolvassák a hozott és a helyben kihúzott szöveget, hanem sok egyéb szempontra is figyelnek: számít a hangerő, a beszéd tempója, a hangsúlyok, a szép, természetes beszéd, leginkább pedig a szöveg tartalmának értő tolmácsolása. Ilyen sok mindenre kellett figyelni! Ezért is oly örömteli, hogy már a második osztályosok is versenyeztek! Sokan jöttek, bátran szerepeltek, nagyon ügyesek voltak! Gratulálunk nekik!

Retro disco az iskola javára

Fáradhatatlan és lelkes szülői szervezetünk ismét megrendezte hagyományos zenés, táncos estjét iskolánk javára. Az idei év mottója a film: „Öltözz kedvenc filmed főhősének!” Készültek közös szülői tánccal, zsíros kenyérrel, pattogatott kukoricával, rengeteg tombolatárggyal, elmaradhatatlan jókedvükkel. A zenét Landszmann Zsolt, a büfét a Kerék Söröző szolgáltatta. Köszönjük a részvételt, köszönjük a támogatói jegyek vásárlását!

Bakai Anikó

Iskolai karácsonyi ünnepség

Karácsonyi műsor

A téli szünidő előtti utolsó napon került sor iskolánk karácsonyi ünnepségére, amelynek a karácsonyi hangulatba öltöztetett Közösségi Ház adott helyet. Bors Andrea igazgatónő köszöntötte az iskola tanulóit, tanárait és vendégeit. A műsort Oláh Boglárka, Nagy Flóra és Pregitzer Anna 6. osztályos tanulók nyitották meg Wass Albert Karácsonyi versek című művével. Felkészítő tanáruk Bolláné Bíró Katalin volt.

Vig Balázs meseíró dedikálással egybekötött könyvbemutatója

Vig Balázs meseíró

2016. december 14-én iskolánk 1-2. osztályos tanulói Vig Balázs meseíró Puszirablók című vidám előadásán vettek részt. Megismerkedtünk Szeretke királylánnyal és családjával. Megállapítottuk együtt, hogy „aki szereti a gyerekét, az puszit ad neki, ez ilyen egyszerű!” Közösen kielemeztük, hogy egy mázsa puszi kinek mit jelent, ki kapott közülünk előző este „jó éjt” puszit és mennyit…
Hallgattunk részleteket a történetből, melyben a legbátrabb tanítóink is közreműködtek.

Helyi német nemzetiségi vers- és prózamondó verseny

Német szavalóverseny

Iskolánk német nemzetiségi vers- és prózamondó versenyén nagy örömünkre közel 90 tanuló vett részt. Sok szép, vidám, komoly, átélt eladást hallhattunk ismét. Köszönjük Gyerekek! A zsűri munkájában iskolánk német nyelvet oktató pedagógusai mellett Kreisz Györgyné és Mayer József vettek részt Perbál Község Német Nemzetiségi Önkormányzatának képviseletében. (A versenyeredményeket ITT olvashatják!)

Bakai Anikó

Falukarácsony és kézműves vásár

Adventi vásár

A Közösségi Házban az évek óta hagyományos karácsonyi kézműves vásárral kezdődött a falukarácsony, majd a Mézeskalács Óvoda középső csoportjának „lucázása” után Varga László polgármester úr köszöntötte a község lakosságát.

Sok-sok szép, gyerekek és szüleik által készített portékát lehetett vásárolni az iskola javára.