Aktuális / Beszámolók

Mesemúzeumban a 2.a osztály

Az esemény időpontja:

Idén a Mikulás élménykirándulást hozott nekünk ajándékba a budapesti Mesemúzeumba. Izgatottan vártuk ezt a napot, a gyerekek és én is nagyon kíváncsiak voltunk, vajon mit is lehet látni egy mesemúzeumban? Találkozhatunk a hétfejű sárkánnyal vagy Tündér Ilonával, esetleg a Mignonokkal, Spongyabobbal, Mazsolával és Tádéval, Vackorral? Velük igazából nem találkoztunk, de megtudtuk, hogy milyen egy igazi mesehős. Okos, bátor, furfangos, ügyes, jószívű. A program során hét próbát kellett teljesíteniük a gyerekeknek. Mesekirakót raktak ki, kinyitották a meseajtót, mesét hallgattak, a mesebeli erdőben a boszorkány főzeteit szagolgatták, mesebeli állathangot ismertek fel, elvezették a királykisasszonyt a királyfihoz.

Folytatás »

Falmászáson a 2.b

Az esemény időpontja:

A Sport43 Program olyan ingyenes élménysport program, amelyre 6 különböző sportágban, az ország 60 helyszínén lehet jelentkezi. A 2.b osztállyal falmászás sportágra jelentkeztünk. Mikulás napján délelőtt külön busszal utaztunk be Budapestre a Szentendrei úti Falmászóklubba. A gyerekek kaptak a méretükre falmászócipőt. Az oktatók a közös bemelegítés után fiú- és lánycsoportra osztották az osztályt, ezután kezdődött a falmászás részletes oktatása. Majd háromszor kellett a tanulópályán hibátlanul végig menniük a tanulóknak. Miután teljesítették a tanulópályát, önállóan választhattak pályát, amelyen képességükhöz mérten végig tudtak menni. Nagyon élvezték a gyerekek az önálló falmászást, természetesen folyamatos felnőtt felügyelettel. Nagy meglepetéseket okoztak nekem, mert olyan gyerekek tudtak felmászni a legmagasabb pontokra, akik testnevelés órán kevésbé mozgékonyak. Boldogan másztak fel újra és újra a nehéz pályákon, büszkén mutatták meg erejüket, ügyességüket. Hamar eltelt a két óra, boldogan, élményekkel gazdagodva utaztunk haza.

Payer Ferencné

Könyvtári órán a 3. osztály

Az esemény időpontja:

A harmadikosok december 5-én voltak könyvtári órán. Seregley Erzsébet könyvtárostanár várta a csapatot. A papír, a könyv, a könyvtár volt a téma. Erzsébet néni mesélt a gyerekeknek az írásról, a papír előtti történeti időkről. Néztünk két kis ismeretterjesztő filmet a papír történetéről. Megnézhettünk egy igazi merített papírt, meg is hallgattuk annak készítésének módját. A már tanult betűrend alkalmazását megfigyelhettük a polcokon. Ezt követően papírtekercsekre írt titkos üzeneteket fejthettünk meg. Majd origamizás és hópehely hajtogatás következett. Végre aztán jöhettek a könyvek, az olvasás! Mindenki talált érdekes, vicces vagy éppen komoly olvasnivalót. Köszönjük kedves Erzsébet, hogy ilyen érdekes napot tölthettünk a könyvtárban! Elrepült a két óra!

Csátiné Varga Mónika és a 3. osztály

Nevelési értekezlet iskolánkban

Az esemény időpontja:

December 1-jén a Klasszsuli által szervezett program keretében Novák Ferenc pedagógus, viselkedéskutató tartott előadást iskolánk pedagógusainak iskolai agressziókezelés témáról és az Elfogadás programról a Virágozz és Prosperálj Közhasznú Alapítvány támogatásával. Az előadó Novák Ferenc; tanár, pedagógiai viselkedéskutató, iskolai agressziókezelési specialista, szülők és pedagógusok gyereknevelési trénere, aki gyakorlatias tanácsaival készít fel gyermeknevelési nehézségek megoldására, pl. hogyan lehet csökkenteni a szóbeli és tettleges agresszív viselkedést az iskolákban. Ez az előadás a tanári karnak szólt és akik az ő munkájukat segítette.

Folytatás »

Adventi gyertyagyújtás az alsó tagozaton – 2. gyertya

Hétfőn alsó tagozatosaink és osztályfőnökeik ismét összegyűltek az ebédlőben, hogy Móni néni (Csátiné Varga Mónika) adventi „lelki ajándékát” átvegyék, s meggyújtsuk a következő, a REMÉNY gyertyáját a koszorúnkon.

Kis közös éneklés után Anikó néni (Bakai Anikó) egy régi sváb hagyományt elevenített fel: Barbara-Zweigeneket (Borbála-ágakat – cseresznyefa ágakat) tett vázába, melyek a régi sváb hiedelem szerint, ha karácsonyra kivirágoznak, akkor a következő év szerencsés lesz, és nem szűkölködünk semmiben. Várjuk, hogy nyílnak-e rajta virágok. A kis „német népismereti óra” után Mónika néni meghitt szavak kíséretében meggyújtotta a 2. gyertyát koszorúnkon.

Folytatás »

Boldogságóra novemberi témája Társas kapcsolatok ápolása – A barátság

Az esemény időpontja:

A témát 1-4. osztályig etikaórákon dolgoztuk fel. Ezeken az órákon a barátsággal kapcsolatos kifejezésekre, elnevezésekre, a tulajdonságok és az érzések megnevezésére fókuszáltam. Célom, hogy ezáltal fejlesszem a gyerekek aktív és passzív szókincsét. Alsó tagozatos gyerekekre jellemző, hogy csak az alap tulajdonságok, érzések elnevezéseit ismerik és használják, pl. okos, kedves, jó, rossz. Ezért gondoltam, hogy ebben a tanévben a barátok jó tulajdonságait árnyaltabban nevezzük meg; illetve fogalmakat, kifejezéseket gyűjtünk arra, hogy milyen érzéseik vannak akkor, amikor a barátaikkal együtt vannak, játszanak, beszélgetnek. 1. osztályban elmesélték a gyerekek, ki a legjobb barátjuk, miért szeretnek vele együtt lenni. A füzetükbe le is rajzolták őket.

Folytatás »

Nagycsoportos óvodások és a negyedik osztályosok közös játékos testnevelésórája

Az esemény időpontja:

„Addig az ember gyermek lehet, amíg játszani szeret.”

Kicsik és nagyok ismét boldog izgalommal várták a következő találkozást. Az óvoda Süni nagycsoportja ismét ellátogatott a negyedik osztályba. Nemrég tanítási órán, közös foglalkozáson mesét dolgoztak fel együtt, matekoztak és énekelve megtanultak néhány német üdvözlést. Most játékos testnevelés órát tartott nekik Irén néni (Juhászné Szatmári Irén). A feladatok között voltak egyéni ügyességi, páros és csoportos feladatok. Az ovisok fegyelmezetten hallgatták Irén néni utasításait, figyeltek nagyobb társaikra, akik bemutatták, hogy mit kell csinálni.

Folytatás »

Felsős adventi gyertyagyújtás

„Adventi hírnök, friss fenyőág, Lobog az első gyertyaláng…”

Az idei első adventi gyertyagyújtás a felső tagozat számára iskolánk aulájában zajlott. Az adventi koszorú mellett különböző karácsonyi díszek pompáztak a gyerekek előtt egy asztalon. Igazgatónőnk, Bors Andrea egy karácsonyi dalt énekelve nyitotta meg az eseményt, ezután a karácsony ünnepéről beszélgetett a gyerekekkel és a felsős tanárokkal. Végül karácsonyi dalokat énekeltek a diákok Bors Andrea és Sáfárné Földi Mária segítségével.

                Sáfárné Földi Mária            

A dohányzás káros hatásai témahét 2023-2024

Az esemény időpontja:

2023. november 27. és december 1. között dohányzással kapcsolatos témahetet tartottunk iskolánkban. Az intézményvezető, a helyettese és a pedagógus kollégák is fontos feladatnak tartják a dohányzással kapcsolatos prevenciót, ezért mindannyian támogattuk a témahét lebonyolítását. „A dohányzás káros hatásai témahét” hosszútávú céljaként a következőket fogalmaztuk meg: fontos, hogy olyan véleményformáló élmények érjék a gyermekeket, amelyek hatására minél kevesebben próbálják majd ki a későbbiekben a cigarettázást, illetve minél kevesebben szoknak rá a dohányzásra.

Folytatás »

Lázár Ervin Program (LEP) iskolánkban – LÉLEKMADÁR

Az esemény időpontja:

2023. november 29-én az Érdi Tankerület szervezésében, a Lázár Ervin program keretében, a Manna Produkció Nonprofit Kft. előadásában a 2., 3. és 4. osztályos gyerekek megnézhették a Lélekmadár című előadást iskolánk aulájában. Michal Sznunit Lélekmadár című könyve már „berepülte” az egész világot. Most iskolánkba tért be a LÉLEKMADÁR – a kétszemélyes utazószínházi előadás. A produkcióban szöveg, mozgás és zene egymást kiegészítve, megerősítve és árnyalva, a gyerekek számára is érthetően, humorosan mutatta be az érzések, hangulatok sokszínű világát. Megláthattuk, mit rejt a Lélekmadár ezernyi fiókja; hogyan szól hozzánk, és miképp kérhetünk tőle mi valamit; milyen, amikor boldog, csalódott, mérges, szomorú, hízelgő, irigy vagy ideges; és milyen, amikor galibát okoz, mert a közönség derültségére persze okozott…

Folytatás »

Megosztás a Facebook-on